Przejdź do treści

Technologia z zastosowaniem ultradźwięków skojarzonych z monopolarną falą radiową

Nowoczesne zabiegi estetyczne na twarz mają działać wielowymiarowo. Tutaj liczy się zarówno wygładzenie poszczególnych zmarszczek jak i lifting, czyli uniesienie rysów całej twarzy. Marzymy o gładkiej skórze i owalu w kształcie litery V, zwłaszcza gdy opadająca skóra policzków i tłuszcz gromadzący się w dolnym piętrze twarzy tworzą tzw. chomiki i drugi podbródek. Zabiegi lipolityczne redukują tkankę tłuszczową, ale nadmiar wiotkiej skóry pozostaje. Sytuacja wizualnie się nie poprawia. Zabiegi ujędrniające nie radzą sobie z kolei tak dobrze z depozytami tłuszczu i nie zawsze oddziałują na głębsze struktury podporowe. Stąd potrzeba skutecznych liftingów sięgających nieinwazyjnie do skóry właściwej oraz zabiegów łączących ujędrnianie z inteligentnym, miejscowym wyszczuplaniem.

Ultradźwięki zwiększają i przyspieszają remodeling kolagenu, a więc mają swój udział w ujędrnianiu skóry. Fale ultradźwiękowe mechanicznie uszkadzają „stare”, zdegradowane włókna kolagenowe, które są następnie przebudowywane w nowe struktury podporowe za pomocą monopolarnej radiofrekwencji.

Radiofrekwencja monopolarna (inaczej monopolarna fala radiowa) jest popularna, jeśli chodzi o nieinwazyjny lifting termiczny twarzy i ciała. Jednobiegunowa fala działa na wszystkich poziomach i dociera nawet do trudno dostępnych, najgłębszych struktur skóry właściwej, a nawet do tkanek podskórnych. Co istotne jest bezpieczna, ponieważ daje efekt termiczny bez konieczności podgrzewania tkanek do bardzo wysokich temperatur (wystarczy zakres 40–43°C). Monopolarna fala RF intensywnie przebudowuje włókna podporowe skóry, zwłaszcza kolagen. Pod wpływem energii wysokich częstotliwości zdegradowane włókna kolagenowe „naprawiają się”, a nowy kolagen syntetyzuje się intensywnie przez kilka miesięcy po zabiegu. Efekt termiczny, obejmujący cały przekrój skóry i tkanki podskórnej sprawia, że poprawia się ukrwienie. Szybszy metabolizm oznacza, że sprawniej przebiegają tak pożądane procesy usuwania tłuszczu i toksyn.

Połączenie ultradźwięków z monopolarną falą radiową

Skuteczność ultradźwięków i RF w zabiegach ujędrniających jest tak duża, że zabiegi urządzeniami tej technologii nazywamy remodelingiem kolagenu. System wykorzystuje opatentowany system ekspozycji tkanek na energię dualną. Poprawa jakości skóry jest radykalna dzięki przebudowie starych włókien kolagenowych oraz syntezie nowego kolagenu. Co ważne, energia dualna nie działa na zasadzie wnikania energii w chromofory, dzięki czemu zabiegi są dostępne dla wszystkich fototypów skóry.

Skojarzenie ultradźwięków z monopolarną falą radiową:

wywołuje wyjątkowo silną przebudowę kolagenu, co w efekcie daje liczne korzyści, takie jak ujędrnienie i napięcie wiotkiej skóry twarzy, wygładzanie zmarszczek i poprawę owalu twarzy (lifting termiczny)
pozwala dotrzeć do wcześniej opornej tkanki tłuszczowej i zastosować terapię lipolityczną

Wysoka skuteczność połączenia fali monopolarnej z ultradźwiękami wynika z faktu, iż wnikają one głęboko do struktur kolagenowych w skórze właściwej. Za pomocą odpowiednio dobranej i cały czas kontrolowanej temperatury pobudzają proces rozplątywania starych struktur kolagenu. Fala ultradźwiękowa przerywa zdegradowane włókna kolagenowe, złożone z trzech spiral. Dwa rodzaje energii ułatwiają i przyspieszają rozdzielanie włókien kolagenowych, a następnie struktura skóry wypełnia się nowym kolagenem – następuje silny remodeling kolagenu.

Dodatkowo technologia ta dostarcza energię do tkanek na zasadzie warstwowania. Oznacza to, że aplikatory emitują energię w taki sposób, aby mogła być deponowana na różnych głębokościach w zależności od celów zabiegowych. Zmieniając moc oraz chłodzenie aplikatora, dociera się z energią terapeutyczną do poszczególnych tkanek – od powierzchniowych po najgłębsze tkanki podskórne.

Nowoczesne zabiegi ultradźwięków + RF aplikują dużą energię terapeutyczną bez narażania pacjenta. Niższe temperatury stosowane w tej technologii (40–42.5°C) są wysoce skuteczne a przy tym zapewniają komfort. Kontrolę nad przebiegiem zabiegu zapewnia system DTC monitorujący w czasie rzeczywistym temperaturę tkanek, przepływ energii, przyleganie głowicy i elektrody. System EFC monitoruje intensywność energii elektrycznej, która pozbawiona jest niebezpiecznych skoków energetycznych.

Zabieg

Zabiegi na twarz są dzielone na poszczególne obszary (czoło, policzki, wokół ust, broda, podbródek, szyja). Czas terapii dla poszczególnych obszarów wynosi 4–6 minut. Możliwy jest zabieg na konkretne okolice np. na zabieg na kurze łapki czy owal lub dłuższy zabieg – lifting całej twarzy. Wszystkie obszary twarzy odmładzane są i ujędrniane przy pomocy małego aplikatora. Zabieg polega na masażu głowicą, która już w ciągu pierwszych 1-2 minut rozgrzewa tkanki do terapeutycznej temperatury (40–42.5°C). Odczuwalne jest ciepło, nawet intensywne, ale nie nieprzyjemne.

Zabiegi dają efekty już po krótkich seriach. Wielu klientów widzi poprawę już po pierwszym zabiegu. Standardowa terapia wymaga 4 zabiegów w odstępach 7–10 dni. Efekty związane z ujędrnieniem skóry (na skutek pobudzenia fibroblastów do zwiększonej syntezy kolagenu) rozwijają się nawet do 3 miesięcy po zakończonej kuracji.

Korzyści

Oferta dla osób, które nie akceptują inwazyjnych rozwiązań
Zabieg całoroczny, dla wszystkich fototypów skóry
Terapie nie wymagają specjalnego przygotowania i rekonwalescencji
Dla różnych grup wiekowych, także dla młodych osób, kobiet po ciąży i okresie karmienia lub jako profilaktyka starzenia
Technologia umożliwia wykonywanie zabiegów na wielu obszarach zabiegowych
Wysokie bezpieczeństwo
Renomowane urządzenie, którego skuteczność potwierdzają certyfikaty FDA

Przeciwwskazania

Infekcje
Zaburzenia immunologiczne
Izotretynoina przyjmowana
Sklerodermia
Nowotwory i radioterapie
Oparzenia i zaburzenia gojenia
Metalowe implanty
Rozrusznik serca
Ablacyjne zabiegi lub głębokie peelingi w obszarze zabiegowym
Choroby sercowo-naczyniowe
Aktywne schorzenia kolagenu
Neuralgie i neuropatie
Ciąża, miesiączka, wkładka wewnątrzmaciczna
Egzema, trądzik różowaty
Wyraźne obrzęki
Wysięki
Stany podgorączkowe

Po zabiegach

Skóra najczęściej jest lekko zaczerwieniona, co ustępuje w ciągu ok. 30–60 minut. Nie jest to w żadnym stopniu kłopotliwe, nawet w przypadku zabiegów na twarz, ponieważ bezpośrednio po liftingu termicznym można nałożyć makijaż. Zabieg nie wiąże się z żadna rekonwalescencją. Dla szybszego metabolizmu uwolnionego tłuszczu warto pić ok. 2–3 litrów wody dziennie oraz stosować dietę niskotłuszczową.

Zainteresowana zabiegiem?

Skontaktuj się z nami, a zarekomendujemy zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb

Call Now Button