Przejdź do treści

Technologia z zastosowaniem ultradźwięków skojarzonych z monopolarną falą radiową

Nawet u osób szczupłych (poniżej 25 BMI) występują oporne na zabiegi złogi tłuszczu i cellulit. Otacza je zwłókniała tkanka łączna, która hamuje metabolizm tłuszczu. Dlatego komórki tłuszczowe nie usuwają na bieżąco zapasów energetycznych. Wypełnione po brzegi trójglicerydami zwiększają rozmiar średnio czterokrotnie, co prowadzi do hiperplazji (przerostu) tkanki tłuszczowej.

Połączenie ultradźwięków z monopolarną falą radiową pozwala dotrzeć do wcześniej opornej tkanki tłuszczowej i zastosować terapię lipolityczną. Dodatkowo wywołuje wyjątkowo silną przebudowę kolagenu. W efekcie zabieg daje, między innymi, korzyści w postaci wyszczuplenia i ujędrnienia oraz zwiększenia napięcia wiotkiej skóry ciała.

Ultradźwięki

W zabiegach na ciało ultradźwięki są nieocenione jeśli chodzi o likwidację złogów tłuszczowych i cellulitu. Fale ultradźwiękowe oddziałują na tkanki energią mechaniczną. Z jej pomocą przerywają zwłóknienia tkanki łącznej wokół struktur tłuszczowych. Dzięki temu pojedyncze komórki tłuszczowe są bezpośrednio wystawione na działanie lipolityczne. Ultradźwięki zwiększają i przyspieszają remodeling kolagenu, a więc mają swój udział w ujędrnianiu skóry. Fale ultradźwiękowe mechanicznie uszkadzają „stare”, zdegradowane włókna kolagenowe, które są następnie przebudowywane w nowe struktury podporowe za pomocą monopolarnej radiofrekwencji.

Fala radiowa

Radiofrekwencja monopolarna (inaczej monopolarna fala radiowa) jest popularna, jeśli chodzi o nieinwazyjny lifting termiczny twarzy i ciała. Działa na wszystkich poziomach i dociera nawet do trudno dostępnych, najgłębszych struktur skóry właściwej, a nawet do tkanek podskórnych. Co istotne jest bezpieczna, ponieważ daje efekt bez konieczności podgrzewania tkanek do wysokich temperatur (wystarczy zakres 40–43°C). Monopolarna fala RF intensywnie przebudowuje włókna podporowe skóry, zwłaszcza kolagen. Pod wpływem energii wysokich częstotliwości zdegradowane włókna kolagenowe „naprawiają się”, a nowy kolagen syntetyzuje się intensywnie przez kilka miesięcy po zabiegu. Efekt obejmujący cały przekrój skóry i tkanki podskórnej sprawia, że poprawia się też ukrwienie. Sprawniej przebiegają procesy usuwania tłuszczu i toksyn.

Działanie połączenia fali radiowej i ultradźwięków

Fala monopolarna wraz z ultradźwiękami wnikają głęboko do struktur kolagenowych w skórze właściwej. Za pomocą odpowiednio dobranej i cały czas kontrolowanej temperatury pobudzają proces rozplątywania starych struktur kolagenu. Fala ultradźwiękowa przerywa zdegradowane włókna kolagenowe, złożone z trzech spiral. Dwa rodzaje energii ułatwiają i przyspieszają rozdzielanie włókien kolagenowych, a następnie struktura skóry wypełnia się nowym kolagenem.

Połączenie dwóch technologii częstotliwości radiowej z ultradźwiękami uruchamia następujące procesy:
– apoptozę – redukcję komórek tłuszczowych
– remodeling kolagenu i elastyny – poprawę napięcia i elastyczności skóry oraz redukcję zmarszczek
Energia mechaniczna i termiczna ultradźwięków powoduje jednorodność ogrzewania – zwiększenie przepływu krwi oraz zwiększenie przepuszczalności komórek, co skutkuje szybszą i silniejszą reakcją.

Zabieg z zastosowaniem ultradźwięków i fali radiowej

Zabieg na jeden obszar trwa od 6 do 30 minut, w zależności od obszaru. Porównywalny jest do relaksującego masażu ciepłymi kamieniami. Po nałożeniu olejku mineralnego, który ułatwia przepływ energii, rozpoczyna się, przy pomocy głowicy zabiegowej, masaż ciała okrężnymi ruchami. W zabiegach na duże obszary pracuje się dużą głowicą. Natomiast mniejsze rejony, takie jak dłonie, szyja, dekolt czy przedramiona, modeluje się małą głowicą, stosowaną również w zabiegach na twarz. W trakcie masażu odczuwalne jest intensywne ciepło. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz, który informuje personel zabiegowy o tym, jaka jest temperatura tkanek.W ciągu pierwszej minuty zabiegu osiągana jest temperatura terapeutyczna (40–42.5°C).

Bezpieczeństwo

Nowoczesne zabiegi estetyczne to takie, które aplikują dużą energię terapeutyczną bez narażania pacjenta. Wyższe temperatury stosowane w konkurencyjnych technologiach mogą wymagać znieczuleń, wiążą się z dyskomfortem, a nawet wywołują objawy niepożądane.
Okazuje się, że niższe temperatury stosowane w technologii z zastosowaniem ultradźwięków skojarzonych z monopolarną falą radiową ( 40–42.5°C ) są również skuteczne, a przy tym zapewniają komfort i bezpieczeństwo.
Pełną kontrolę nad przebiegiem zabiegu zapewnia system DTC monitorujący temperaturę tkanek w czasie rzeczywistym. Operator widzi bieżącą temperaturę na wyświetlaczu głowicy, ma także wizualne potwierdzenie prawidłowego przepływu energii, przylegania głowicy i elektrody. System EFC monitoruje intensywność energii elektrycznej, która dzięki pracy w trybie ciągłym pozbawiona jest niebezpiecznych skoków energetycznych.

Skuteczność i wskazania zabiegowe

Częstotliwość

Zabiegi zapewniają efekty już po krótkich seriach. Wielu klientów widzi poprawę już po pierwszym zabiegu. Standardowa terapia wymaga 4 zabiegów w odstępach 7–10 dni. Związane z ujędrnieniem skóry efekty rozwijają się nawet do 3 miesięcy po zakończonej kuracji.

Po zabiegu

Skóra najczęściej jest lekko zaczerwieniona, co ustępuje w ciągu ok. 30–60 minut. Zabieg nie wiąże się z żadna rekonwalescencją. Dla szybszego metabolizmu uwolnionego tłuszczu warto pić ok. 2–3 litrów wody dziennie oraz stosować dietę niskotłuszczową. Jeszcze lepsze efekty umożliwi włączenie umiarkowanej aktywności fizycznej dla pobudzenia metabolizmu.

Skuteczność

Skuteczność technologii ultradźwięków i RF w zabiegach ujędrniających jest tak duża, że zabiegi urządzeniami nazywa się remodelingiem kolagenu. Poprawa jakości skóry jest radykalna dzięki przebudowie starych włókien kolagenowych oraz syntezie nowego kolagenu. Energia dualna nie działa na zasadzie wnikania energii w chromofory, dzięki czemu zabiegi są dostępne dla wszystkich fototypów skóry, a w zabiegach na ciało daje duże korzyści – redukcję opornej tkanki tłuszczowej i silne napięcie skóry. Dzięki temu efekty są satysfakcjonujące, w przeciwieństwie do zabiegów, które albo tylko likwidują złogi tłuszczu lub działają wyłącznie ujędrniająco

Wystarczy krótka seria 4 zabiegów, aby cieszyć się mniejszym rozmiarem brzucha, ud czy pośladków. Ta technologia działa od stóp do głowy, więc możesz wymodelować praktycznie każdy obszar ciała. Ponieważ zabieg działa zarówno na oporną tkankę tłuszczową jak i kolagen, po wyszczupleniu nie ma problemu luźnej skóry – ciało jest ujędrnione, a skóra napięta.

Korzyści

Propozycja dla osób, które nie akceptują inwazyjnych rozwiązań
Zabieg całoroczny, dla wszystkich fototypów skóry
Terapie nie wymagają specjalnego przygotowania i rekonwalescencji
Dla różnych grup wiekowych, także dla młodych osób, kobiet po ciąży i okresie karmienia lub jako profilaktyka starzenia
Komfortowy w doznaniach, o odczuciach porównywalnych do masażu ciepłymi kamieniami
Technologia umożliwia wykonywanie zabiegów na większość obszarów ciała
Wysokie bezpieczeństwo zabiegu
Renomowane urządzenie, którego skuteczność potwierdzają certyfikaty FDA

Przeciwwskazania

Infekcje
Zaburzenia immunologiczne
Izotretynoina przyjmowana
Sklerodermia
Nowotwory i radioterapie
Oparzenia i zaburzenia gojenia
Metalowe implanty
Rozrusznik serca
Ablacyjne zabiegi lub głębokie peelingi w obszarze zabiegowym
Choroby sercowo – naczyniowe
Choroby weneryczne
Aktywne schorzenia kolagenu
Neuralgie i neuropatie
Ciąża, miesiączka, wkładka wewnątrzmaciczna
Egzema, trądzik różowaty
Niewydolność nerek lub wątroby
Wyraźne obrzęki, puchlina brzuszna
Wysięki, żylaki

Zainteresowana zabiegiem?

Skontaktuj się z nami, a zarekomendujemy zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb

Call Now Button