Przejdź do treści

Technologia pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości

Technologia pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości to zabieg, który działa na duży obszar zabiegowy. Wysmukla brzuch i talię na całym obwodzie. Redukuje też tkankę tłuszczową dookoła ud. Inne zabiegi działają w bardziej miejscowy sposób, przez co mogą występować nierówności i linie oddzielające miejsca poddane zabiegowi od reszty ciała. Równomiernie zmniejsza obwody, pozostawiając skórę gładką i jednolitą. Ponieważ działa na duży obszar zabiegowy w trakcie jednej terapii jest też bardziej ekonomiczny, zabieg usuwa po prostu więcej tłuszczu. Gdybyśmy chcieli wymodelować taki obszar za pomocą innych zabiegów, trzeba byłoby dzielić go na kilka pól zabiegowych, a wtedy koszty mogły by być większe. Dzięki największemu obszarowi zabiegowemu w branży, urządzenie wyszczupla brzuch na całym obwodzie, działając z niezrównanym komfortem i bezpieczeństwem pacjenta.

Redukcja tkanki tłuszczowej metodą bezkontaktową

Jak technologia zastosowana w urządzeniu niszczy tkankę tłuszczową?

Skóra w trakcie zabiegu jest bezpiecznie chłodzona powietrzem, temperatura powierzchniowa nie przekracza 42°C. W tym czasie pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości wywołuje drgania elektronów w komórkach tłuszczowych. Pole wysokiej częstotliwości RF łatwo przechodzi przez skórę jednocześnie na dużym obszarze zabiegowym. Dzięki temu wytwarzane jest ciepło, a tkanka tłuszczowa rozgrzewa się do temperatury 43–45°C. Wysoka temperatura nie tylko rozbija tłuszcz znajdujący się w komórkach tłuszczowych, ale również uszkadza same komórki – prowadzi do ich apoptozy, czyli zaprogramowanego obumarcia komórek. Są one następnie usuwane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Zabieg jest komfortowy dla pacjenta, który odczuwa jedynie przyjemne ciepło w obszarze zabiegowym. Cały proces powoduje redukcję tkanki tłuszczowej i wyszczuplenie ciała w miejscu zabiegu.

Bezpiecznie i automatycznie

Termolipoliza ma charakter selektywny, energia jest blokowana przez mięśnie i nie przechodzi w głąb organizmu. Nie oddziałuje więc na mięśnie, narządy wewnętrzne, jest także bezpieczna dla skóry, położonej nad tkanką tłuszczową. Przebieg zabiegu jest zautomatyzowany. Urządzenie samodzielnie wysyła informację zwrotną przy dostarczaniu energii do tkanki tłuszczowej. Dzięki temu jest w stanie utrzymywać optymalną temperaturę, dopasowaną do jakości i ilości tkanki tłuszczowej pacjenta.

Częstotliwość radiowa

Częstotliwość radiowa to energia elektryczna stosowana powszechnie w zabiegach estetycznych. Może być w różny sposób skoncentrowana, mówiąc najogólniej oddziałuje w sposób celowany na wybrane tkanki. Jest stosowana m.in. do zabiegów napinających skórę i pobudzających produkcję kolagenu, mówimy wtedy o liftingach termicznych falą radiową. Jeśli dociera do głębszych warstw podskórnych, także je rozgrzewa i wywołuje proces termolipolizy, czyli oddziałuje destrukcyjnie na tkankę tłuszczową.

Kompleksowe wyszczuplanie brzucha i talii

Urządzenie przeznaczone do redukcji tkanki tłuszczowej gromadzącej się na brzuchu i wokół talii. Określenie „wokół” jest tutaj kluczowe, ponieważ zabieg działa na całym obwodzie. Działanie odbywa się metodą bezkontaktową – aplikator emitujący energię znajduje się w odległości 1–2 cm od powierzchni obszaru zabiegowego. Aplikator składa się z trzech paneli, środkowego i dwóch skrzydeł, które dopasowują się do kształtu ciała.

Zabieg modelujący brzuch odbywa się automatycznie, to znaczy, że urządzenie samodzielnie bada jakość i ilość tkanki tłuszczowej, dopasowując intensywność terapii do Twoich parametrów. Personel zabiegowy kontroluje jedynie temperaturę skóry oraz Twoje odczucia, które ograniczają się do wrażenia przyjemnego ciepła.

Zabieg

Bezkontaktowy i automatyczny zabieg wysmuklający talię i brzuch trwa ok. 30–60 minut, w zależności od warstwy tkanki tłuszczowej. Selektywna energia fali radiowej uszkadza komórki tłuszczowe i uwalnia liposomy. Wydalenie tłuszczu z organizmu odbywa się przez kilka tygodni po zabiegu w naturalnym procesie metabolicznym. Pełna, zalecana seria na brzuch to 4 powtórzenia w odstępach tygodniowych.

Pierwsze efekty widoczne są już po 2–3 tygodniach od pierwszego zabiegu. Pacjenci zauważają zmniejszenie obwodów, gdy organizm zaczyna eliminować komórki tłuszczowe, uszkodzone podczas pierwszego spotkania z urządzeniem. Kolejne zabiegi zwiększają i przyspieszają tempo spalania tłuszczu i redukcję obwodów brzucha. Optymalne efekty widać po kilku miesiącach, gdy uszkodzone komórki tłuszczowe zostaną w pełni zmetabolizowane przez organizm z udziałem układu chłonnego.

Redukcja tkanki tłuszczowej z efektami widocznymi nawet po 4 latach
29% – średnia redukcja tkanki tłuszczowej na największym obszarze zabiegowym po serii 4 zabiegów
Ponad 4cm – średnia redukcja obwodu brzucha po serii 4 zabiegów (maks. do 10 cm w badaniach klinicznych)
Efekt wyszczuplający na całym obwodzie brzucha, bez nierówności i linii oddzielających obszar poddawany zabiegowi od reszty ciała
Duży aplikator do zabiegów lipolitycznych powoduje, że pacjenci pozbywają się więcej tłuszczu w trakcie jednej terapii

Wskazania zabiegowe

Korzyści

Urządzenie działa na cały obwód brzucha i boczki
Kompleksowe wyszczuplanie – zabieg nie wymaga dzielenia talii na mniejsze obszary zabiegowe
Zabieg pożądany przez klientów, którzy szukają sposobów na nie inwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej
Duży obszar zabiegowy, a więc i duża redukcja tkanki tłuszczowej
Równomierny efekt lipolityczny
Zmniejszenie obwodów ciała bez miejscowych nierówności czy zagłębień
Procedura bezbolesna, w trakcie której pacjent się relaksuje
Zabieg bezinwazyjny i bezkontaktowy
Krótkie i efektywne zabiegi dopasowane do ciała pacjenta
Szerokie zastosowanie – urządzenie redukuje tkankę tłuszczową bez względu na BMI pacjenta

Przeciwwskazania

Wszczepione urządzenia elektroniczne jak np. rozrusznik serca
Implanty metalowe
Krwotoki lub ryzyko krwotoku
Stany zakaźne lub ropnie
Nowotwory
Opuchlizny
Nadwrażliwość na ciepło
Zwiększona potliwość
Ostre stany zapalne
Zaawansowane zwężenia tętnic
Zaburzenia ginekologiczne obejmujące ostre stany zapalne
Choroby serca, niewydolność krążeniowa i zaawansowana miażdżyca tętnic
Ciąża i karmienie piersią
Menstruacja
Zespół Sudecka – stopień I oraz II
Choroba Gravesa – Basedowa
Zakrzepica żył głębokich, zapalenie żył, żylaki

Po zabiegu

Po zabiegu możesz normalnie wrócić do pełnej aktywności. Zabieg nie wymaga przestojów, nie zostawia też niepożądanych śladów na ciele. Jedyne co odczuwasz, bezpośrednio po sesji zabiegowej, to ciepło, które może się utrzymywać na leczonym obszarze przez klika godzin po terapii. Skóra może być też lekko zaróżowiona.

W trakcie kuracji zaleca się stosowanie lekkostrawnej diety, ponieważ organizm musi zmetabolizować tłuszcz, uwolniony w trakcie zabiegu z dużego obszaru zabiegowego. Wskazane jest też zwiększenie przyjmowanych płynów (2–5 litrów dziennie), ponieważ w ten sposób przyspieszysz pracę układu limfatycznego, który usuwa złogi tłuszczu z organizmu. Umiarkowana aktywność fizyczna także zwiększy metabolizm tłuszczów. Natomiast między zabiegami nie należy się odwadniać, dlatego nie są wskazane nadmiernie intensywne treningi.

Zainteresowana zabiegiem?

Skontaktuj się z nami, a zarekomendujemy zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb

Call Now Button