Przejdź do treści

Technologia masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją

Zasada działania multi mikrostymulacji opiera się na dogłębnym zrozumieniu struktury tkanki łącznej i budowy skóry. Badania przeprowadzone przez prof. J.C. Gimberteau zakładają istnienie tzw. systemu MCDAS, czyli Multimikrowakuolarnego Systemu Absorpcji Kolagenu. Na podstawie tej teorii zakładamy, że pomiędzy poszczególnymi tkankami nie ma wyraźnego rozgraniczenia, bądź warstwowego ułożenia. Wszystkie struktury połączone są ze sobą poprzez sieć włókien, pomiędzy którymi tworzą się wolne przestrzenie zwane mikrowakuolami. Włókna te zbudowane są głównie z kolagenu, elastyny oraz w niewielkim stopniu z lipidów. Dodatkowo do włókien kolagenowych przyłączone są proteoglikany, które wykazują silną hydrofilność, powodując tym samym wiązanie cząsteczek wody wewnątrz mikrowakuli. Taka budowa zapewnia swobodne przesuwanie się poszczególnych struktur względem siebie, jak również rozprężanie i sprężanie mikrowakuli podczas ucisku. Widoczne jest to np. w momencie uszczypnięcia fałdu skórnego, który po puszczeniu wraca do formy pierwotnej. Im młodsza skóra, czyli im bardziej elastyczne włókna, tym szybszy powrót fałdu. Przeprowadzone badania stały się inspiracją do zaprojektowania masażu podciśnieniowego z Multi mikrostymulacją, który w bardzo precyzyjny sposób stymuluje opisaną sieć bez jej uszkodzenia.

Technologia

Masaż podciśnieniowy z multi mikrostymulacją osiągamy za pomocą zestawu mikrootworów obecnych na powierzchni rolek w głowicach zabiegowych. Rolki obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulując skórę na całej powierzchni, docierając do najmniejszych jej części i generując do 21 600 mikrostymulacji na minutę. Działanie stymulujące odbywa się na 3 powierzchniach jednocześnie: 2 niezależne, zmotoryzowane mikrostymulatory, które poruszają się jednocześnie na tym samym obszarze, uzupełniając swoje działanie i generując gimnastykę tkankową z efektem ujędrniającym oraz 1 centralna komora umieszczona pomiędzy mikrostymulatorami, która oddziałuje dogłębniej na tkankę tłuszczową.

Tak więc technologia ta umożliwia potrojenie powierzchni stymulacji, uzyskując głębszą i bardziej efektywną stymulację skóry.W rzeczywistości jest to technologia, która umożliwia dwuręczny symetryczny zabieg, pracując jednocześnie po obu stronach ciała. Rezultatem jest niezwykle dokładny, wielowymiarowy masaż całego ciała przy zachowaniu ogromnego szacunku dla skóry.
To nowa metoda stymulacji skóry i przylegających do niej tkanek, która pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej.
Technologia masażu podciśnieniowego z multi mikrostymulacją Może być wykorzystana do likwidacji cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu, luźnej skóry, obrzęków limfatycznych, blizn, zaparć, sztywności mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkich objawów starzenia się skóry.

Zasada działania

Stymulacja tkanek zachodzi 3-stopniowo:

1 – podciśnienie na rolkach wywołuje efekt drenażowy
2 – zassanie do komory głowicy stymuluje skórę i system włókien MCDS
3 – działanie pulsacyjne pobudza układ neurowegetatywny

Dzięki takiemu mechanizmowi działania pobudzamy skórę na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej oraz dużo efektywniej oddziałujemy na komórki tłuszczowe i tkankę mięśniową. Zapewnia to znakomite efekty zarówno w działaniu modelującym i ujędrniającym, jak i w zabiegach redukujących problemy mięśniowe czy zastoje limfatyczne.

Wskazania do zabiegu

Zabieg skierowany jest do wszystkich chcących znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. W zależności od indywidualnych potrzeb, przy użyciu tej technologii mogą być wykonywane zabiegi kosmetyczne jak i medyczne.

zabiegi na ciało

Zabiegi przeznaczone są dla osób:

Z problemami naczyniowymi i obrzękami
Walczących z głęboko zlokalizowanym tłuszczem
Mających problem z luźną skórą
Walczących z nadwagą i cellulitem
Z widocznymi oznakami starzenia skóry ciała i twarzy
Po liposukcji
Zmagających się z bliznami pooperacyjnymi i pooparzeniowymi, które z różnych względów nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych
Mających bóle mięśni, bóle pleców i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała
Przed i po zabiegach chirurgicznych
Kobiet po porodach

Przeciwwskazania do zabiegów

Bezwzględne

Choroba nowotworowa
Ostre choroby wątroby i nerek
Nieuregulowane nadciśnienie
Leczenie przeciwzakrzepowe
Żylaki w stanie zapalnym
Tętniaki
Ciąża do 3 miesiąca
Gorączka
Choroby infekcyjne

Względne

Karmienie piersią
Cukrzyca
Menstruacja
Opryszczka
Terapia hormonalna
Zaburzenia hormonalne
Zaburzenia metaboliczne
Zaburzenia tarczycy
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Choroby autoimmunologiczne

Lokalne

Wystające znamiona barwnikowe
Tłuszczaki
Guzki i niezdiagnozowane zmiany
Przepukliny
Żylaki (bez stanu zapalnego)
Naczyniaki
Botoks, wypełniacze, nici
Trądzik ropny / różowaty

Przykładowe zastosowanie technologii

Zabiegi kosmetyczne na ciało

Odpowiednio dobrane zabiegi terapeutyczne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta, stanu i kondycji jego skóry przeznaczone są do:

 • redukcji cellulitu
 • modelowania sylwetki
 • redukcji głęboko zlokalizowanych złogów tłuszczu
 • ujędrniania
 • drenażu
 • stymulacji fibroblastów do syntezy elastyny i kolagenu

Zabiegi medyczne na ciało

Zabiegi indywidulanie dobrane do potrzeb zdrowotnych klienta przeznaczone mogą być do:

 • Eliminacji problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu limfatycznego, układu krążenia oraz mięśniowego
 • Poprawy estetyki po liposukcji
 • Poprawy estetyki blizn (blizny poporodowe, blizny oparzeniowe i pooperacyjne, stare blizny)
 • Redukowania obrzęków
 • Poprawy perystaltyki jelit
 • Redukcji bóli mięśniowych i przykurczy (szczególnie dedykowane dla sportowców)

Zainteresowana zabiegiem?

Skontaktuj się z nami, a zarekomendujemy zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb

Call Now Button