Przejdź do treści

Technologia fali radiowej w połączeniu z falą akustyczną

Połączenie dwóch sprawdzonych i skutecznych technologii, monopolarnej radiofrekwencji i ukierunkowanej energii fali akustycznej w jednym aplikatorze. Dzięki połączeniu dwóch energii emitowanych jednocześnie, możemy uzyskać efekt redukcji cellulitu, zmniejszenia tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry.

Radiofrekwencja
monopolarna

(czyli monopolarna fala radiowa) uważana jest za bardzo skuteczną w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jednobiegunowa fala dociera najgłębiej, bo aż do tkanki podskórnej na głębokość ok. 4 cm! Jej energia nie rozprasza się na płytszych poziomach, dzięki czemu wywołuje silną i głęboką regenerację. Podgrzewa tkanki podskórne do wysokich temperatur – 45-55oC i przebudowuje kolagen. Efekty? Pasma tkanki łącznej stają się sprężyste i elastyczne. Fala radiowa monopolarna działa też lipolitycznie na tkankę tłuszczową. Efekt termiczny powoduje, że komórki tłuszczowe pozbywają się nagromadzonych zapasów tłuszczu. Zmniejsza się także ich liczba. Bardzo ważne jest też to, że radiofrekwencja monopolarna oddziałuje intensywnie na skórę właściwą, uruchamiając w niej produkcję nowego kolagenu i obkurczając wiotką skórę. W rezultacie ciało ujędrnia się i wysmukla.

Fale akustyczne wywołując wibracje w tkance łącznej, rozbijają zwłóknienia tworzące skórkę pomarańczową.
Dzięki falom uderzeniowym, błony komórek tłuszczowych uszkadzają się, co przyspiesza proces lipolizy (uwalniania i metabolizowania tłuszczu). Ponadto poprawia się krążenie krwi i mikrokrążenie limfatyczne.
Z jednej strony przyspiesza to usuwanie uwolnionego tłuszczu i toksyn, z drugiej – poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek, a nawet aktywuje enzymy rozkładające tłuszcz.
Skóra staje się bardzie gładka i elastyczna, cellulit zredukowany, a sylwetka szczuplejsza (zmniejszone obwody w miejscach poddawanych zabiegom).

Fale
akustyczne

Jeden zabieg, który usuwa aż 5 przyczyn niedoskonałości ciała

Dla kogo zabieg

Zabieg odpowiada jednocześnie na wiele potrzeb kobiet, które chcą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, jędrnym i gładkim ciałem bez skórki pomarańczowej. Usuwa 5 przyczyn niedoskonałości ciała.

Połączenie dwóch skutecznych technologii, wykorzystywanych do tej pory oddzielnie do wysmuklania i modelowania sylwetki, redukcji cellulitu i ujędrniania, pokonuje aż 5 przyczyn niedoskonałości skóry. Jednoczesne zastosowanie obu energii zwiększyło ich skuteczność w modelowaniu sylwetki i walce z cellulitem. Potwierdziły to badania kliniczne. Klientów zachwyca też fakt, że serie zabiegowe są krótkie (pełna terapia mieści się w miesiącu) i całkowicie bezinwazyjne. Urządzenie ma certyfikację amerykańskiej agencji FDA, co także potwierdza jego skuteczność.

Redukcja cellulitu

Biorąc pod uwagę fakt, że według statystyk ok. 90% kobiet obserwuje u siebie jakąś formę cellulitu, jest to zabieg pożądany i poszukiwany na rynku. Co ważne, połączenie RF w wersji monopolarnej z falami akustycznymi daje zadowalające efekty nawet w przypadku ciężkiego i umiarkowanego cellulitu. Ponieważ nie wymaga wykonywania długich serii, klientki szybko widzą efekty i są zadowolone ze zwycięstwa nad „skórką pomarańczową”.

Poprawa ukrwienia tkanek

Obrazy termiczne skóry zajętej cellulitem pokazują, że jest ona niejednorodna cieplnie, gorzej ukrwiona, często też chłodniejsza w dotyku. Zastosowanej fali akustycznej poprawia ukrwienie skóry, wywołując neowaskularyzację, co sprzyja redukcji cellulitu oraz lepszemu odżywieniu tkanek. Mówiąc najprościej, skóra ma więcej budulca do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, włókien odpowiadających za jędrność, elastyczność, a więc i młodość skóry.

Przyspieszenie metabolizmu

Dedykowane drenażowi limfatycznemu urządzenia przyspieszają metabolizm, ułatwiają pozbywanie się toksyn i zatrzymanej wody – w ten sposób redukują obrzęki. To jednak odrębne zabiegi i dodatkowe koszty. Tymczasem połączenie monopolarnej radiofrekwencji z ukierunkowaną falą akustyczną w jednym aplikatorze wykonuje taki masaż w trakcie głównego zabiegu, który działa również silnie antycellulitowo i ujędrniająco. To oszczędność czasu i większa efektywność.

Wyszczuplenie sylwetki

Zabieg jest szczególnie ceniony przez klientki, które nie mogą pozbyć się miejscowo nagromadzonego „tłuszczyku” innymi sposobami niż zabiegi, np. dietą i ćwiczeniami. U wielu kobiet występuje miejscowa podatność na magazynowanie tkanki tłuszczowej np. na biodrach, udach, brzuchu. Terapia uderzeniowa z wykorzystaniem fali akustycznej i monopolarnej radiofrekwencji usuwa miejscowe nadmiary tłuszczu, dbając jednocześnie o ujędrnienie skóry. Dzięki temu klientki nie pozostają z problemem nadmiaru „luźnej” skóry po redukcji tkanki tłuszczowej. Ich sylwetka jest wysmuklona a skóra jędrna.

Ujędrnienie ciała

Wiele kobiet obserwuje u siebie problem „luźnej” skóry. Jej ponowne ujędrnienie bez dodatkowego wsparcia nie jest łatwe. Zwłaszcza że z wiekiem w skórze ubywa kolagenu, a nowo wytwarzany przez organizm nie jest już tak wartościowy. Badania pokazują, że już po 20 roku życia w skórze ubywa ok. 1% kolagenu rocznie, a co 10 lat skóra traci ok. 7% swojej gęstości. Efekty wiotczenia skóry obserwujemy u kobiet średnio w okolicy 35 urodzin. Dlatego warto pobudzać skórę do produkcji nowego kolagenu. Takie działanie ma monopolarna radiofrekwencja, zwiększa bowiem syntezę kolagenu oraz elastyny i sprawia, że skóra ujędrnia się i napina.

%
Wg statystyk ok. 90% kobiet obserwuje u siebie jakąś formę cellulitu
%
86% kobiet po urodzeniu 1 dziecka obserwuje u siebie problem „luźnej” skóry w okolicach brzucha

Efekty zabiegu

Jakie rezultaty daje zabieg w połączeniu dwóch technologii, monopolarnej radiofrekwencji i ukierunkowanej energii fali akustycznej?

Urządzenie uderzające w 5 przyczyn niedoskonałości ciała ma potwierdzoną skuteczność za pomocą badań klinicznych. 93% kobiet poddanych badaniom klinicznym osiągnęło znaczną redukcję cellulitu. Największą poprawę osiągnięto u pacjentek z umiarkowanie ciężkim cellulitem. Nierówności skórne, nazywane powszechnie „pomarańczową skórką” zmniejszyły się. Pacjenci wskazywali na zmniejszenie obwodów bioder średnio o 2.31 cm i 2.13 cm na każdym udzie. Pacjenci nie stosowali dodatkowej diety, a ich waga nie zmieniła się znacząco – doszło jednak do redukcji obwodów, ujędrnienia i wysmuklenia. Badanie USG wykazało wygładzenie i pogrubienie skóry właściwej oraz zmniejszenie warstwy tłuszczu podskórnego. Obraz termiczny wskazywał większą jednorodność cieplną obszarów poddanych zabiegom, co świadczy o lepszym ukrwieniu i dotlenieniu tkanek. Subiektywne odczucia pacjentów były jeszcze wyższe niż obiektywne wyniki, pacjenci wskazywali na takie odczucia jak poprawa elastyczności skóry czy jej wygładzenie.

Zalecenia zabiegowe

Częstotliwość

Badania wykazały, że dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 4 zabiegów, najlepiej w tygodniowych odstępach, dopuszczalnie także co 3-10 dni.
To bardzo krótka terapia w porównaniu do innych serii dedykowanych ciału, gdzie dla pozbycia się niedoskonałości zaleca się nawet 10 zabiegów.
Jeśli problem jest zaawansowany (np. zaawansowany cellulit) klientki muszą liczyć się jednak z zaleceniem dodatkowych zabiegów.
Efekty działania widoczne są zazwyczaj po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu.

Wskazania

Cellulit w każdej fazie
Cellulit tłuszczowy, wodny, włóknisty, mieszany
Utrata jędrności skóry brzucha, ud, pośladków, ramion, bioder, nad kolanami
Wiotczenie skóry związane z wiekiem
Nadmiar luźnej skóry po ciąży lub odchudzaniu
Nadmiar tkanki tłuszczowej
Profilaktyka utraty wiotkości skóry po 35 roku życia
Wspomaganie odchudzania

Przeciwwskazania

Zakażenia bakteryjne, wirusowe, ostre stany zapalne
Choroby układu krążenia
Koagulopatie krwotoczne w wywiadzie, stosowanie antykoagulantów
Nowotwory
Ciąża, karmienie piersią lub trwająca procedura zapłodnienia in-vitro
Polipy w obszarze leczenia
Rozrusznik serca lub jakikolwiek inny aktywny implant elektryczny w ciele
Słabo gojące się i niezagojone rany w obszarze zabiegowym
Trwały implant w leczonym obszarze
Wszelkie aktywne schorzenia w obszarze objętym leczeniem
Choroby autoimmunologiczne związane ze skórą
Choroby nerek i wątroby
Jakikolwiek zabieg chirurgiczny w obszarze leczenia w ciągu ostatnich trzech miesięcy lub nie w pełni zagojony
Ablacyjne/nieablacyjne zabiegi kosmetyczne (głębokie złuszczanie) w obszarze zabiegowym w ciągu 3 miesięcy przed leczeniem
Ostra neuralgia i neuropatia
Miejscowe leczenie kortykosteroidami, stosowanie izotretynoiny
Radioterapia, chemioterapia

Po zabiegu

Tylko przez chwilę Twoja skóra będzie zaczerwieniona w miejscu zabiegu. To oznacza, że tkanki osiągnęły właściwą temperaturę, a w Twoim ciele rozpoczął się intensywny proces wysmuklania i ujędrniania. Rumień utrzyma się przez kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Przez 4 dni po zabiegu kontynuuj nawadnianie, pijąc codziennie minimum 2 litry wody. Dzięki temu osiągniesz lepsze efekty, Twój organizm szybciej pozbędzie się uwolnionego tłuszczu i toksyn. Skóra po zabiegu może być przesuszona, nawilżaj ją standardowym balsamem do ciała. W rzadkich przypadkach może wystąpić lekkie swędzenie skóry, a także – u osób podatnych na tego typu zmiany – niewielkie krwiaki lub wybroczyny.

Zainteresowana zabiegiem?

Skontaktuj się z nami, a zarekomendujemy zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb

Call Now Button