Technologia bezinwazyjnej liposukcji kawitacyjnej
Kawitacja
Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, powstającym w wyniku działania fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości na ośrodki płynne. W skutek rozszerzenia się cząstek płynu powstają tzw. mikropęcherzyki próżni, które pod wpływem znacznego przerostu ciśnienia ulegają implozji oddziałując w sposób mechaniczny na otaczające tkanki.
Bezinwazyjna liposukcja kawitacyjna
Technologia liposukcji kawitacyjnej to nieinwazyjny i bezpieczny system do kształtowania linii ciała, pozwala na dokonywanie zmian w zakresie modelowania sylwetki, redukcji „bryczesów”, odchudzania wewnętrznej strony ramion i nóg, podnoszenia i wyszczuplania pośladków, walki z cellulitem.
System wyposażony jest standardowo w dwie specjalne głowice, które pozwalają na precyzyjne wykonanie zabiegów, zwane sondami: wklęsłą i płaską, co umożliwia dwie różne formy emisji energii, dlatego możliwa jest zróżnicowana kawitacja w większej liczbie punktów na różnej głębokości, oraz w elektroniczny analizator składu ciała, który może dokonać analizy naszego ciała pod kątem objętości tkanki tłuszczowej, tkanki nietłuszczowej, tkanki mięśniowej i łącznej oraz ilości wody w organizmie.
Fala ultradźwiękowa wykorzystywana w technologii liposukcji kawitacyjnej zwiększa poziom wymiany metabolitów oraz płynów pomiędzy tkanką tłuszczową a zewnętrznym otoczeniem komórkowym, powodując jej metabolizowanie i wydalanie wraz z uryną.
Częstotliwość wykonywania zabiegów
Seria zabiegowa składa się z 6–8 zabiegów wykonywanych co 7–10 dni.
W trakcie i po zabiegach
W trakcie kuracji zaleca się zastosowanie lekkostrawnej diety, wypijanie przynajmniej od 2 do 4 litrów wody dziennie oraz ograniczenie spożycia alkoholu.
Wskazana jest też umiarkowana aktywność fizyczna, która przyspieszy procesy metaboliczne w organizmie.
Wskazania do wykonania zabiegu
Klasyczna redukcja lipidowa lokalnych otłuszczeń i mieszane przypadki lokalnych otłuszczeń i cellulitu we wczesnym stadiach zapalnych. Redukcja lokalnej otyłości i mieszane przypadki połączenia otyłości i cellulitu w wczesnych stadiach zwyrodnieniowych.
Termin ten odnosi się do obszarów ciała, ma których tłuszcz obecny jest w większych ilościach ze względu na redukcje aktywności lipolitycznej wzbudzonej przez hormony płciowe. Obszary aktywności lipolitycznej w dolnych obszarach ciała kobiet wykrywa się w biodrach, pośladkach, zewnętrznej i wewnętrznej części ud i kolan, w kończynach górnych, tylnej części ramion, gdzie aktywność lipolityczna często wiąże się z atonią mięśniową. W tych miejscach tłuszcz ma tendencję do zestalania się, gdyż enzymy lipolityczne są hamowane przez lokalny estrogen, podczas gdy następuje oddziaływanie lipidów. Jednoczesna obecność cellulitu stanowi część wskazań leczniczych. Z tego względu warto stosować kawitację, w przypadku mieszanej aktywność lipolitycznej i cellulitu w początkowych stadiach.
Dla kogo zabieg
Korzyści z zabiegu
Przeciwwskazania
Zainteresowana zabiegiem?
Skontaktuj się z nami, a zarekomendujemy zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb