Opis zajęć

Klub Fitness
 

 

 

 

ABS

ABS


Zajęcia wzmacniające mięśnie brzucha

 

Trening skupiający się głównie na wzmacnianiu, kształtowaniu i rzeźbieniu mięśni brzucha. Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej rozgrzewki aby stopniowo przejść do izolowanych pozycji, w których ćwiczymy mięśnie brzucha oraz grzbietu stabilizując aparat ruchu przez wzmacnianie głównego gorsetu mięśniowego utrzymującego kręgosłup. Są to najlepsze zajęcia wzmacniające mięśnie brzucha. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

 

ABS & Body Ball

ABS & Body Ball


Zajęcia z piłkami, na płaski brzuch

 

Trening skupiający się głównie na wzmacnianiu, kształtowaniu i rzeźbieniu mięśni brzucha z użyciem piłek. Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej rozgrzewki aby stopniowo przejść do izolowanych pozycji, w których ćwiczymy mięśnie brzucha. Zajęcia kształtujące i wzmacniające mięśnie proste i skośne brzucha.

 

 

 

ABT

ABT


Zajęcia wzmacniające dolne partie mięśniowe

 

ABT to zestaw ćwiczeń pozwalających wyrzeźbić dolne partie ciała. Skrót ABT pochodzi od trzech angielskich słów: Abdominal, Buttocks, Thighs, oznaczających brzuch, pośladki i uda. Są to zajęcia, które pozwalają spalić tkankę tłuszczową w problematycznych dla kobiet strefach, a także wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę bez ryzyka nadmiernego rozrostu masy mięśniowej. ABT to zajęcia ujędrniające i wzmacniające dolne partie mięśniowe: brzucha, pleców, pośladków i ud. Zdecydowaną większość ćwiczeń wykonuje się w pozycjach niskich izolowanych, działając na wybrane partie mięśniowe. Cechą charakterystyczną jest wielokrotne powtarzanie tych samych ćwiczeń z umiarkowaną lub dużą intensywnością. Ćwiczenia te mają na celu poprawę kondycji, koordynacji ruchowej i ogólnego samopoczucia. Wspaniale wpływają na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz wspomagają walkę z cellulitem. ABT to zajęcia dla osób o każdym poziomie zaawansowania, bez ograniczeń wiekowych z możliwością uczestnictwa osób otyłych. Trening ten nie obciąża bowiem kręgosłupa ani stawów.

 

BAX

BAX


Wyzwanie dla ciała i umysłu

 

BAX – BodyArt eXtreme, to zaawansowany program treningowy stworzony przez Roberta Steinbachera, oparty na holistycznych podstawach filozofii Yin i Yang. 30-minutowy program treningowy BAX to innowacyjny koncept bardzo intensywnego treningu funkcjonalnego [Yang] oraz ćwiczeniach angażujących mięśnie głębokie i powięź [Yin].

 

 

 

 

Body ART

Body ART


Trening z grupy BODY & MIND

 

Trening ciała i ducha stworzony przez Roberta Steinbachera – światowej sławy trenera fitness. Głównym priorytetem BodyART jest spojrzenie na człowieka jako na funkcjonalną jednostkę.
W przeciwieństwie do klasycznego treningu siłowego, skoncentrowanego na pojedynczych mięśniach, w BodyART ciało człowieka jako całość ma pierwszeństwo. Wszystkie ćwiczenia i pozycje trenują różne mięśnie ciała jednocześnie, oddziałując na połączone z nimi organy.

BodyArt to trening funkcjonalny łączący jogę, pilates, taniec oraz ćwiczenia stosowane w rehabilitacji. BodyART zawiera elementy Jogi, fizjoterapii, japońskiej DO IN, nowo powstałych pozycji oraz klasycznych technik oddechu, tworząc synergię treningu fizycznego i odpoczynku umysłowego. Ostatecznym celem treningu BodyART jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka jako całości poprzez siłę funkcjonalną i trening stabilizujący system ruchowy człowieka. BodyART można ćwiczyć w każdym wieku. Trening uczy świadomości swojego ciała i fantastycznie odpręża. Kształtuje siłę, elastyczność, poprawia postawę ciała, wyszczupla.

Dla kogo przeznaczony jest trening BodyART? Dla każdego – w każdym wieku. Brak tu rywalizacji i porównań, każdy ćwiczy dla siebie, oddech nadaje tempo. Trening uczy świadomości swojego ciała i fantastycznie odpręża. Kształtuje siłę, elastyczność, poprawia postawę ciała, wyszczupla.

 

Body Sculpt

Body Sculpt


Zajęcia wzmacniające

 

Zajęcia fitness wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe oraz poprawiające kondycję fizyczną, poprawiające siłę mięśniową a jednocześnie zmieniające kształt sylwetki. Zajęcia fitness BS obejmują kompleksowy zestaw ćwiczeń bez lub z użyciem przyborów, np. ciężarków, gum. Niezbyt szybkie tempo podczas ćwiczeń fitness sprzyja koncentracji na technice, bezpieczeństwie i dokładności wykonywanych ćwiczeń. Niewielka intensywność i nieskomplikowany pod względem koordynacyjnym zestaw ćwiczeń fitness, pozwalają uczestniczyć w nich wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną. Głównym celem zajęć fitness BS jest poprawa wytrzymałości organizmu, zwiększenie siły, jędrności i elastyczności mięśni oraz redukcja tkanki mięśniowej.

 

 

 

Fat Burner

Fat Burner


Zajęcia spalające tkankę tłuszczową

 

Zajęcia spalające tkankę tłuszczową, angażujące wszystkie partie mięśniowe. Prowadzone są ze stałą intensywnością tak by stworzyć jak najlepsze warunki do spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia opierają się na prostych i przyjemnych choreografiach trwających do 35 minut, dopełnione są ćwiczeniami kształtującymi sylwetkę. Jest to trening aerobowy o średniej intensywności, którego celem jest efektywne spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Zajęcia dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów i wyszczuplić sylwetkę. Podstawowym celem tej formy treningu jest efektywne spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

Fit Ball

Fit Ball


Zajęcia z piłkami

 

Dynamiczne, a za razem stabilizujące i wzmacniające zajęcia z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych.
Fit Ball – forma ruchu wykorzystująca dużą gumową piłkę, to idealna alternatywa dla wszystkich osób chcących połączyć aktywny tryb życia ze świetną zabawą. Kulisty kształt piłki wpływa na zaangażowanie wszystkich mięśni stabilizujących ciało, co wiąże się z potrzebą utrzymywania równowagi podczas wysiłku. Do zalet ćwiczeń z piłką należy duża ich skuteczność połączona z zabawą oraz brak ograniczeń wiekowych osób biorących udział w zajęciach. Celem treningu jest wzmacnianie wszystkich grup mięśniowych, poprawa koordynacji ruchowej, zwiększenie stabilności ciała, doskonalenie równowagi, kształtowanie podstawy oraz poprawa wytrzymałości organizmu. Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymania równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie ten fakt [oddziaływanie na mięśnie brzucha] skutkuje tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha, oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami.

 

 

 

 

Functional Body Mental

Functional BodyMental


Trening zdrowotny oparty na prawidłowym oddechu

 

To trening naturalnych czynności człowieka w ujęciu usprawniania i nauki prawidłowych funkcji we wszystkich stawach. Bardzo ważnym elementem jest tu stabilizacja kręgosłupa i wzmacnianie mięśni posturalnych.

 

Joga

Joga


Zajęcia relaksująco – stabilizujące

 

To nie sezonowa moda. Joga liczy sobie już kilka tysięcy lat, a swą stale rosnącą popularność zawdzięcza temu, że działa. Po prostu Joga to technika ćwiczeń, a za razem filozofia życia. Pochodzi od sanskryckiego słowa “yug” – oznaczającego złączyć się, zjednoczyć. Pomaga zrelaksować się, uelastycznić, wzmocnić i rozciągnąć ciało. Joga to doskonały sposób na terapię zarówno ciała jak i umysłu. Praktyka asan czyli określonych pozycji w jodze pozostaje w stałym związku z obserwacją siebie i wewnętrzną uwagą. Kobiety mogą mieć z jogi specjalne profity, pomaga ona bowiem uśmierzyć bóle menstruacyjne, poprawia płodność, pozwala łatwiej znieść ciążę, mięć szybszy i lżejszy poród, oraz szybciej wrócić po nim do formy. Poza tym posiada wiele innych niezliczonych dobrodziejstw dla naszego zdrowia psychofizycznego. “Joga pomaga utrzymać się w swojej prawdziwej naturze”.

 

 

 

Jump4Fit

Jump4Fit


Zajęcia na trampolinach

 

Nowość na rynku fitness, nowość w Poznaniu.

Zajęcia na trampolinach jum4fit pozwalają na prowadzenie różnych treningów, zarówno tych bardzo intensywnych jak i spokojniejszych na rozciąganie czy zachowanie równowagi. Fitness na trampolinach działa korzystnie na cały układ mięśniowy, rozwija koordynację ruchową i równowagę. Każde wybicie dostosowane jest idealnie do ćwiczącego, ponieważ jak w treningu cross-fitowym ćwiczy on ciężarem własnego ciała. Ćwiczenia na trampolinach nie obciążają stawów, mogą więc korzystać z nich również osoby cierpiące na bóle kolan i bioder podczas wykonywania tradycyjnych ćwiczeń. Na jednym treningu można spalić aż 1000 kcal! A przy okazji trening na trampolinie jump4fit za każdym razem odpręża, obniża poziom stresu i sprawia mnóstwo radości!

 

Ovoball

Ovoball


Zajęcia wzmacniające i wyszczuplające

 

Ovoball Shape to zajęcia wzmacniające i wyszczuplające sylwetkę. Atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem piłki eliptycznej, które charakteryzują się dużą efektywnością i pozwalają w stosunkowo krótkim czasie ukształtować sylwetkę, przyspieszyć metabolizm i spalić tkankę tłuszczową. Ćwiczenia te zwiększają wydolność fizyczną, poprawiają koordynację ruchową, przyspieszają spalanie tłuszczu i poprawiają przemianę materii. Skóra staje się lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z rozstępami i cellulitem. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, bez względu na wiek i poziom sprawności.

 

 

 

 

Pilates

Pilates


Zajęcia rozciągające

 

To gimnastyka dla każdego, bez względu na wiek i poziom sprawności ruchowej. Metoda – łącząca w sobie dobrodziejstwa jogi, baletu i ćwiczeń siłowych – ma przede wszystkim na celu stworzenie równowagi w ciele. Niezwykłość metody Pilatesa polega między innymi na tym, że przynosi ona nie tylko korzyści fizyczne, ale także psychiczne. Poprawia wygląd całej sylwetki, ale również wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Niweluje bóle kręgosłupa i stawów oraz uczy nawyków poprawnego oddychania. Technika ta jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania. Podczas zajęć wymagana jest wysoka koncentracja i skupienie, bowiem Pilates polega na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu. Charakterystyczny dla tej metody ćwiczeń jest także fakt, iż nie skupia się on tylko na mięśniach dużych i mocnych, ale wzmacnia też mięśnie małe i słabe. Poprzez prawidłowe wykonywanie ćwiczeń można wysmuklić swoją sylwetkę, uzyskać płaski brzuch i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Zajęcia te mają na celu wzmocnienie, uelastycznienie i rozciągnięcie wszystkich mięśni bez ich nadmiernego rozbudowywania, odciążenie kręgosłupa, poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu oraz ogólną poprawę zdrowia. Pilates jest wyjątkowy ponieważ: poprawia elastyczność ciała, uczy prawidłowego, pełnego oddechu, pomaga zapobiegać bólom i zwyrodnieniom, rozluźnia ramiona, kark i górną cześć pleców, poprawia koordynację ruchową i równowagę, wyszczupla i jednocześnie wysmukla sylwetkę, zwiększa siłę mięśni brzucha, pośladków, pleców i bioder, poprawia stabilność kręgosłupa i przywraca prawidłową postawę ciała.

 

Pound

Pound


Zajęcia z pałeczkami

 

Trening z wykorzystaniem specjalnie wyważonych pałeczek Ripstix®. Świetna alternatywa dla tradycyjnych zajęć fitness, nowość na polskim rynku, niezwykle popularny w USA. Niesamowity, energetyczny trening angażujący wszystkie partie mięśniowe, połączenie wzmacniania i cardio, gwarantuje setki spalonych kalorii i świetną zabawę!

 

 

 

Power Pump

Power Pump


Zajęcia wzmacniające ze sztangami

 

To bardzo ciekawe i przede wszystkim skuteczne zajęcia wzmacniające, przy użyciu specjalnej sztangi z regulowanym obciążeniem. Jest to trening o dużej efektywności spalania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Głównym celem jest poprawa wydolności organizmu, wzrost wytrzymałości i siły mięśni na rzecz pięknego ich zarysu oraz wyglądu. Podczas treningu wykorzystuje się proste ćwiczenia wzmacniające duże grupy mięśniowe przy odpowiednio dobranej motywującej muzyce, przez co są o wiele bardziej ciekawe niż typowy trening siłowy.

 

Shape

Shape


Zajęcia wzmacniające

 

Zajęcia wzmacniające i kształtujące wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe. Rozpoczynające się intensywnym wprowadzającym układem choreograficznym stopniowo przechodzącym w ćwiczenia. Zestawy ćwiczeń charakteryzują się umiarkowaną intensywnością. W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się przyrządy zwiększające opór – ciężarki, gumy, stepy, piłki, itp.

 

 

 

 

Step and Shape

Step & Shape


Zajęcia choreograficzne, wzmacniające

 

Zajęcia oparte o trening na stepie w postaci 30 minutowej choreografii z przejściem do bloku wzmacniającego, który bogaty jest w różnorodny zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem przyrządów zwiększających opór [ciężarki, gumy, piłki, itp.]. Step & Shape podzielony został na dwie fazy, kondycyjną i wzmacniającą. Pierwsza czyli kondycyjna. Polega na rytmicznym wchodzeniu na specjalną platformę. Zajęcia są wyjątkowo atrakcyjne i urozmaicone ze względu na niezliczoną ilość kombinacji jaką można wykonać na platformie. Celem tej części treningu jest stymulacja wydolności układu krążenia i oddychania, oraz poprawa koordynacji i pamięci ruchowej przy szczególnym zaangażowaniu mięśni dolnych partii ciała pośladków i ud. Druga faza wzmacniająca, to wysmuklenie i rzeźbienie całej sylwetki, oraz poprawa wytrzymałości mięśni całego ciała, poprzez serie ćwiczeń w pozycjach izolowanych z wykorzystaniem stepu, hantli i tubingów. Połączenie tych dwóch faz sprawia, że zajęcia wspaniale wpływają na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawiają kondycję, oraz kształtują i ujędrniają całe ciało.

 

Step Reebok

Step Reebok


Zajęcia choreograficzne, spalające tkankę tłuszczową

 

Zajęcia odbywające się na specjalnej platformie mające na celu wzmocnienie mięśni, spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, kształtowanie głównie dolnych partii ciała, oraz zwiększenie kondycji, a to wszystko w rytmie dynamicznej muzyki nadającej tempo zajęć. Step jest treningiem zbudowanym z choreografii z wykorzystaniem platformy dla podniesienia intensywności i efektów treningu. Odpowiednio dobrane kroki i wskazówki instruktora przeprowadzą Cię z łatwością przez cykl zajęć. Ćwiczenia na Stepie doskonale działają na mięśnie nóg, pośladków, wzmacniają układ sercowo-mięśniowy, kondycję, pomagają stracić zbędne kilogramy. Przeciwwskazaniem do wykonywania ćwiczeń na stepie są problemy ze stawami, kręgosłupem, gdyż zbytnio obciążają kolana, biodra i kostki.

 

 

 

Stretching

Stretching


Zajęcia rozciągające

 

Zajęcia dla miłośników świadomej pracy nad ciałem. Skupianie się na rozciąganiu i odczuwaniu ciała poprzez ciekawe połączenia ćwiczeń i pozycji, a także tworzenie z nich niekiedy swoistych choreografii.

“W Stretchingu nie chodzi o to, żeby sprawdzić albo udowodnić, jak daleko potrafisz sięgnąć, ani też o to, by sięgnąć jak najdalej. Celem rozciągania jest skupienie uwagi…” [John Jarome]

Korzyści płynące z rozciągania mięśni: wzmocnienie ścięgien, rozluźnienie mięśni po treningu, zwiększenie elastyczności i gibkości, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, nadanie mięśniom smukłego i zdrowego wyglądu, polepszenie ukrwienia, dopływu tlenu oraz substancji odżywczych do mięśni przez co szybciej następuje proces regeneracji.

 

TBC Fitness

TBC


Zajęcia ogólnorozwojowe, spalające tłuszcz

 

Zajęcia aerobowe TBC – Total Body Conditioning pozwolą Ci nie tylko schudnąć, ale też wzmocnić najważniejsze mięśnie całego ciała. Ćwiczenia ogólnorozwojowe, holistycznie traktujące organizm. Wzmacniają, kształtują, wysmuklają, rozciągają. Rozpoczynają się intensywną rozgrzewką płynnie przechodzącą do procesu kształtowania całego ciała. Zajęcia z użyciem różnych przyrządów zwiększających opór. Jest to moduł zajęć fitness, którego działaniem jest kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni oraz modelowanie sylwetki. TBC to forma aerobiku, która łączy ćwiczenia aerobowe [przyśpieszające oddech i puls] ze wzmacniającymi. Sekwencje prostych układów, wymyślone przez instruktora, wykonuje się w rytm szybkiej muzyki. Mają one za zadanie uruchomić mięśnie całego ciała, zarówno te górne, jak i dolne – ręce, nogi, pośladki i brzuch. Do treningu używane są sprzęty: hantle, tubingi, piłki, które pomagają we wzmacnianiu wszystkich partii ciała. Zajęcia trwają godzinę i mogą brać w nich udział wszystkie osoby, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Zalety ćwiczeń TBC to przede wszystkim wzmocnienie mięśni, redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa kondycji i wydolności tlenowej organizmu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z rozstępami i cellulitem. TBC jest świetną formą sportu dla kobiet, które chcą wrócić do formy po porodzie.

 

 

 

 

Total Body Workout

Total Body Workout


Zajęcia z elementami boksu

 

Podczas zajęć poznacie od podstaw lub udoskonalicie techniki boksu i kick boxingu. Nauka koordynacji ciała poprzez praktyczne ćwiczenia wzmacniające niezbędne do poprawnego wykonania poszczególnych ciosów i kopnięć. Praca z muzyką oraz przykłady budowania krótkich bloków ruchowych z wykorzystaniem ciosów i kopnięć przy tworzeniu prostych choreografii.

 

Trening Interwałowy

Trening interwałowy


Błyskawiczne spalanie tkanki tłuszczowej

 

Interwał – są to zajęcia wykorzystujące zamiennie różne tempo ćwiczeń. Część dynamiczna [oparta na podskokach i ruchach rąk] nastawiona jest na maksymalne rozgrzanie ciała oraz podniesienie tętna w celu rozpoczęcia procesu spalania. Część wolna skoncentrowana jest na kształtowaniu poszczególnych partii mięśniowych [ud, pośladków, brzucha]. Przeplatanie się dwóch różnych prędkości powoduje, że proces spalania utrzymany jest przez cały czas trwania zajęć. Zajęcia interwałowe poleca się osobom, które nie lubią skomplikowanych układów choreograficznych, a zależy im na energicznych ćwiczeniach, dzięki którym intensywnie spala się tkankę tłuszczową. Interwał to jedna z najlepszych metod zrzucenia zbędnych kilogramów.

 

 

 

Twerk Freestyle

Twerk Freestyle


Zajęcia taneczne

 

Zajęcia Twerk Freestyle to coś więcej niż tylko rytmiczne potrząsanie pośladkami. Podczas wykonywania tego tańca można dobrze się bawić, a jednocześnie spalić sporo kalorii [utrata 100 kcal w ciągu 15 minut treningu, dodając pracę ramion, spalimy jeszcze więcej kalorii !!], seksownie wyrzeźbić sylwetkę, ujędrnić pośladki, ukształtować mięśnie nóg, wysmuklić talię i biodra, wzmocnić dolne partie pleców oraz wzmocnić mięśnie brzucha.

 

zdrowy kręgosłup

Zdrowy Kręgosłup


Ćwiczenia profilaktyczne

 

Zajęcia zdrowy kręgosłup skierowane są do osób w każdym wieku i o każdym poziomie zaawansowania. Podstawowymi założeniami tego programu jest wzmocnienie mięśni podtrzymujących prawidłową postawę ciała – a co za tym idzie odciążenie nacisku wywieranego w życiu codziennym na kręgosłup. Program treningowy ułożony jest tak, aby nie obciążać kręgosłupa – jedynie wzmacniać gorset mięśniowy. Ćwiczenia profilaktyczne skupiają się głównie na wzmacnianiu oraz rozciąganiu mięśni przykręgosłupowych oraz mięśni stawów obwodowych. Zajęcia składają się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń z wykorzystaniem metod terapeutycznych, minimalizując skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniając mięśnie, zmniejszając ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa.

 

 

 

 

Zumba

Zumba Fitness


Zajęcia taneczne

 

Zumba jest połączeniem tańca i aerobiku, tradycyjnych kroków tanecznych wykorzystywanych w fitnessie, oraz ćwiczeń kształtujących i ujędrniających ciało. Łączy w sobie energetyczną i motywującą muzykę z wyjątkowymi krokami, tworząc atmosferę świetnej zabawy. Zumba kieruje się zasadą: ćwiczenia powinny sprawiać przyjemność i być łatwe do wykonywania. Jest to program ćwiczeń doskonały zarówno dla ciała, jak i dla umysłu, pozwala ćwiczącym osiągnąć dobre samopoczucie, oraz w widoczny sposób kształtować sylwetkę. Po prostu bawisz się i spalasz mnóstwo kalorii. Zumba to program ćwiczeń odpowiedni dla wszystkich.

 
 

 

 

 

Trenuj z nami w Centrum Urody i Fitnessu!